Zwykłe ciasto czyli... ciasto jogurtowe :) To akurat było zrobione z mąki bezglutenowej, której szczerze NIE polecam, jeśli ktoś nie musi się katować brakiem glutenu.
Podstawą ciasta jest małe opakowanie waniliowego serka homogenizowanego.
Tym samym kubkiem odmierzamy do miski:
3 kubki mąki
2 i 1/2 kubka cukru
1 kubek oleju
I dodajemy:
3 jajka
1 cukier waniliowy
1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
W zwiazku z sezonem na sliwki, zrobiłam wersję śliwkową - wystaczy umyć, osuszyć, przekroić na pół i pozbawi c pestki kilka śliwek.
Składniki na ciasto mieszamy w misce (niezbyt intensywnie). Wlewamy do tortownicy (u mnie taka ok. 23cm średnicy) wysamrowanej masłem i wysypanej bułką tartą.
Na wierzchu układam śliwki - raczej brzuszkami do dołu.
Piekę około 45 minut w 180 stopniach, do zbrązowienia wierzchu. Dla łasuchów - do posypania cukrem pudrem :)






