Ciasto bardzo proste, wilgotne. Taki zwykly, szybki placek, jak się nie chce komus trudzić. Ja to ciasto zrobiłam na weekendowe spotkanie ze znajomymi poza miastem, a że pogoda dopisała, to udało się zjeść na tarasie w pełnym słońcu... Wiosna!
Potrzebne są:
4 szklanki mąki
4 jajka
puszka ananasa (najlpeiej juz w cząstkach, nie w plastrach - wersja dla maksymalnie leniwych ;) )
szklanka oleju
1,5 szklanki cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
Zaczynamy od wymieszania mąki, oleuj i cukru. Tej mieszanki odkładamy 1 szklankę na kruszonkę. Do reszty dodajemy pozostałe składniki (w tym ananasa z całym syropem z puszki) i wyrabiamy (ja mieszałam mikserem na niskich obrotach).
Wylewamy do prostokatnej blachy wyłozonej papierem do pieczenia i posypujemy na wierzchu ciastem na kruszonkę.
Piekłam około 50 minut w temperaturze 175 stopni.
Cały przepis pochodzi z tej strony: http://pysznypiecze.blogspot.be/2013/05/lekkie-ciasto-z-ananasem.html , ale znalazłam go dzieki przepisowi na wegańskie ciasto ananasowe z tej strony: http://icantbelieveitsvegan-
A tak na ciasto ananasowe (i brownie też) czekały moje pieski :)







