wtorek, 18 sierpnia 2015

Pyszne bezy

Bezy robiłam na podstawie tego przepisu: http://www.domowe-wypieki.pl/bezy/236-przepis-na-bezy

Miałam 5 białek pozostałych po creme brulee, do ubitych ze szczyptą soli dodawałam stopniowo duży kubek drobnego cukru.




Piekłam na papierze w temperaturze około 120 stopni przez okoli 2 godziny.


Wyszły idealne - lekko miękkie i ciągnące w środku :) i szybko sie zjadły ;)







Lawendowy creme brulee brulee

Zawsze chciałam go zrobić... Ale wreszcie udało mi sie zabrać mojemu bratu jego sprzęt - kokilki i palnik. A do tego lawenda wsprost z ogródka! 

Przepis pochodzi ze strony Kuk Buka, niestety nie miałam śmietanki kremówki, a jedynie osiemnastkę. 





Creme brulee piekł sie jednak dłużej niż w przepisie - myślę, że niemal 2 godziny. Ale był faktycznie pyszny!