Potrzeba:
500g serka mascarpone
2 spore żółtka
2 łyżki cukru
2 opakowania biszkoptów języczków
5 łyżeczek kawy rozpuszczalnej
5 łyżeczek cukru
Kakao gorzkie do posypania
Robimy 3/4 kubka kawy, słodzimy 5 łyżeczek i studzimy. W międzyczasie ucieramy żółtka z dwoma łyżkami cukru. Następnie do kogla-mogla dodajemy stopniowo po łyżce mascarpone, aż wymieszamy całość na jednolitą masę. Na dnie naczynia układamy płasko biszkopty. Nasączamy je kawą (ok. łyżkę na biszkopt). Na wierzch wykładamy połowę masy mascarpone. Potem znowu kładziemy biszkopty, nasączamy i wykładamy resztę masy. Całość posypujemy gorzkim kakao. Wrzucamy do lodówki na ok. 2 godziny. A potem opychamy się nieprzyzwoicie.
