środa, 14 sierpnia 2013

Piersi kurczaka z wasabi i imbirem

Nie bardzo lubię piersi z kurczaka, więc kiedy juz przychodzi mi je jeść, bardzo wysilam swoje komorki mózgowe do wymyślenia jakiejś nowej wersji tego potwornie nudnego kawałka drobiu. Tym razem postanowiłam wkroczyć w nieco bardziej orientalne smaki, bo w lodówce zostało trochę wasabi i imbiru z weekendowego ucztowania przy sushi.

Piersi kurczaka rozkrojone na 4 części ułożyłam w formie do pieczenia i potraktowałam małą ilością oliwy z każdej strony. Z wierzchu posmarowałam je cienką warstwą wasabi.


Piersi obłożyłam z wierzchu plasterkami imbiru.


Całość zalałam przygotowanym wcześniej sosem - kubek jogurtu, świeżo mielony pieprz, sok z połowy cytryny, ostra papryka w proszku (przywieziona z Węgier) i kurkuma.


Tak przygotowane piersi piekłam 35 minut w ok. 200 stopniach.


Do kompletu były duszone warzywa - przesmażone na oliwie cebulę i czosnek dusiłam razem z puszką pomidorów, pokrojoną cukinią i odrobiną świeżej bazylii.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz