Piersi kurczaka rozkrojone na 4 części ułożyłam w formie do pieczenia i potraktowałam małą ilością oliwy z każdej strony. Z wierzchu posmarowałam je cienką warstwą wasabi.
Piersi obłożyłam z wierzchu plasterkami imbiru.
Całość zalałam przygotowanym wcześniej sosem - kubek jogurtu, świeżo mielony pieprz, sok z połowy cytryny, ostra papryka w proszku (przywieziona z Węgier) i kurkuma.
Tak przygotowane piersi piekłam 35 minut w ok. 200 stopniach.
Do kompletu były duszone warzywa - przesmażone na oliwie cebulę i czosnek dusiłam razem z puszką pomidorów, pokrojoną cukinią i odrobiną świeżej bazylii.






Brak komentarzy:
Prześlij komentarz