poniedziałek, 7 listopada 2011

Tarta dyniowa na słodko


280g mąki
120g masła
2 jajka
odrobina soli
ewentualnie odrobina cukru (można by spróbować z miodem...)

Mieszasz ciasto z mąką (plus sól/cukier), aż postaną takie jakby zacierki, potem dodajesz 2 jajka, zagniatasz i gdy ciasto będzie jednolite, zawijasz w folię i zostawiasz w lodówce na ok. 60 minut ).

Na środek to było ileś dyni pokrojonej w kostkę (nie wiem ile), upiekłam ją w piekarniku do miękkości (na papierze do pieczenia), ale mślę, że równie dobrze można ją ugotować tak normalnie lub na parze.
Mieszam serek homogenizowany waniliowy lub śmietanę 18 proc z dwoma jajkami i z brązowym cukrem Calvados (ten miałki bardziej, do pieczenia). Dodaję dynię.

Wykładam formę ciastem, tak żeby miała brzegi i piekę ok. 10 minut w 200 stopniach. Brzegi mogą się roztopić, ale co tam. Po tym pieczeniu wylewam masę dyniową na spód, posypuję pestkami z dyni i piekę, aż się wierzch zetnie i jeszcze parę minut na zapas.

I w wersji mniejszej:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz