niedziela, 13 listopada 2011

Tort z malinami dla Kasi

Spody tortu to zwykły murzynek (ze starego przepisu), przekrojony na dwie części (nitką).


Składniki na krem:
4 twarożki waniliowe 200g
4 łyżki cukru pudru
1 cukier waniliowy
1 masło
Maliny rozmrożone lub świeże

Masło ucieramy z cukrem pudrem i cukrem waniliowym. Powoli dodaję po jednym opakowaniu twarożku i mieszam. Mamy krem. 
Kładę małą warstwę kremu na spód tortu. Na nich układam maliny i kładę drugą, nieco grubszą warstwę kremu. Układam kolejny fragment ciasta.
 .
Na wierzch kładę krem, dekoruję poprzez przełożenie części kremu do torebki foliowej i wyciskanie go przez ucięty rożek. Przystrajam malinami. 
Tort chowam na kilka godzin (2 już wystarczą) do lodówki.

Wtykam świeczki albo fontanny (tym razem u Kasi fontanny się nie odpaliły niestety...).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz