poniedziałek, 23 lipca 2012

Podnieś mnie i mój nastrój czyli Tiramisu

Sprawa jest prosta - jeśli komuś bliskiemu lub Tobie nie jest dziś najlepiej, zrób tiramisu. Świat będzie lepszy.

Potrzeba:
500g serka mascarpone
2 spore żółtka
2 łyżki cukru
2 opakowania biszkoptów języczków
5 łyżeczek kawy rozpuszczalnej
5 łyżeczek cukru
Kakao gorzkie do posypania


 
Robimy 3/4 kubka kawy, słodzimy 5 łyżeczek i studzimy. W międzyczasie ucieramy żółtka z dwoma łyżkami cukru. Następnie do kogla-mogla dodajemy stopniowo po łyżce mascarpone, aż wymieszamy całość na jednolitą masę. Na dnie naczynia układamy płasko biszkopty. Nasączamy je kawą (ok. łyżkę na biszkopt). Na wierzch wykładamy połowę masy mascarpone. Potem znowu kładziemy biszkopty, nasączamy i wykładamy resztę masy. Całość posypujemy gorzkim kakao. Wrzucamy do lodówki na ok. 2 godziny. A potem opychamy się nieprzyzwoicie.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz