Czy słodnie musi być grzeszne, czy może być zdrowe? Otóż może to drugie i nie musi tego pierwszego!
Wystarczą dwa dojrzałe banany (im bardziej dojrzałe, tym lepiej), szklanka płatków owsianych, widelec i piekarnik :-)
Obrane banany rozgnaitamy widelcem, nie musi by idealnie rozciapany, ale przyzwoicie. Dodajemy do bananowej papki szklankę płatków owisanych i mieszamy. Ewentualnie możemy dorzucić i wmieszać rodzynki, suszoną żurawinę, wiórki kokosowe, płatki migdałowe, rozgniecione orzechy - słowem - co kto lubi!
Na papierze do pieczenia formujemy ciastka i wstawiamy na 15 minut do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni C.
Gotowe ciastka są lekko miękkie, słodkie same w sobie i smakują nawet osobom nie bedącym fanami zdrowego odżywiania. A przepis pochodzi stąd: http://pinterest.com/pin/385057836860915686/






Brak komentarzy:
Prześlij komentarz