środa, 15 kwietnia 2015

Pasztet na Święta

Pasztet na Święta to dobra sprawa. Zrobienie go zajmuje trochę czasu, ale smak wynagrodzi cała 
robotę. Mój pasztet jest robiony według tego przepisu ze Smacznej Strony Tesco:
 
https://www.tesco.pl/smaczna-strona/przepisy/pasztet-wolowo-wieprzowy-9018.html

Zmiany wprowadzone przeze mnie to:
- czasem zastąpienie części wołowiny odrobina indyka;
- wyłożenie foremki pasztetowej na dole i położenie na wierchu pasztetu słoninki, żeby się nie 
wysuszył (jesli mam za mało słoniny, to spód smaruje masłem i wysypuję bułka tartą, 
ale na wierzch słonina jest wręcz obowiązkowa!);
- dodanie do masy róznych dodatków - do zdecydowanie ulubionych należy suszona żurawina, ale 
także suszone sliwki, moga być kapary lub (to następny plan) rodzynki namoczone w brandy. 



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz