piątek, 4 kwietnia 2014

Ciasto jogurtowe

Czyli Gâteau au Yaourt - pierwotny przepis znalazłam nie pamiętam gdzie, ale obecnie odtworzyłam go dzięki Kwestii Smaku (http://www.kwestiasmaku.com/desery/ciasta/ciasto_jogurtowe/przepis.html).

Podstawą ciasta jest małe opakowanie jogurtu naturalnego (lub czasem w moim użyciu również 
waniliowego serka homogenizowanego)

Tym samym kubkiem odmierzamy potem:
3 kubki mąki
2 i 1/2 kubka cukru
1 kubek oleju

I dodajemy:
3 jajka
1 cukier waniliowy
1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia



Wszystkie składniki w misce mieszam mikserem na wolnych obrotach, do czasu aż połączą się 
wszystkie składniki na dość gładką masę. Wlewam tę masę do formy (okrągłej, ok. 23 cm średnicy).



W tym wypadku ciasto przystroiłam pokrojonymi brzoskwiniami z puszki. I piekłam około 45 minut
 w temperaturze 180 stopni.



Aż do suchego patyczka :) na koniec można upieczone ciasto posypać jeszcze cukrem pudrem. 
Proste i pycha!



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz